Pracując nad Beanvestor.com

mieliśmy jeden cel - otworzyć polskich inwestorów na zagraniczne inwestycje społecznościowe.

 

Nasza misja

Przez ostatnie lata Polacy byli ograniczeni w kwestii lokaty swojego kapitału. Możliwości indywidualnych inwestorów zamykały się w ofercie komercyjnych banków, obligacji państwowych i możliwości gry na giełdzie. Jednocześnie przez cały ten czas na Zachodzie rozwijały się zupełnie nowe możliwości pod postacią opcji społecznościowych. Obecnie czerpanie zysku z rozwoju nowych przedsiębiorstw przestało być już wyłącznie domeną venture kapitalistów, podobnie rynek nieruchomości nie wymaga już tak dużego wkładu początkowego.

 

Świat się zmienia i choć w Polsce liczba tego rodzaju ofert jest wciąż mocno ograniczona, to dzięki Unii Europejskiej polscy inwestorzy mogą wchodzić na dojrzały rynek państw zachodnich. W Wielkiej Brytanii, Skandynawii, czy Francji od dawna funkcjonuje wiele platform skupiających różne opcje inwestycyjne. Problemem pojawia się zupełnie gdzie indziej. W związku z ilością portali, przeglądanie wszystkich ofert jest bardzo uciążliwe. Co więcej, ilość aktywnych inwestycji w Europie jest tak duża, że trudno się w niej rozeznać i efektywnie ocenić ich potencjał.

 

W Beanvestorze wierzymy, że dzięki naszemu serwisowi możemy pomóc polskim inwestorom, otworzyć ich na zupełnie nowe opcje lokaty kapitału i uniezależnić od bankowego monopolu. Beanvestor.com jest miejscem, w którym agregujemy oferty z różnych portali, dodając wygodne opcje przeszukiwania i analizy zebranych danych. Jednocześnie, w związku z tym, że nasza rola ogranicza się do zbierania i prezentowania informacji z zewnętrznych serwisów, pozostajemy niezależni od przedsiębiorców oferujących sprzedaż swoich udziałów.

Nasz serwis

Beanvestor.com jest porównywarką ofert społecznościowych, którą można określić jako "Ceneo" dla inwestorów. Na naszych stronach agregujemy aktywne opcje inwestycyjne, dzięki czemu w jednym miejscu możemy zamieścić dane pochodzące z wielu niezależnych platform. Inwestycje w udziały start-upów, pożyczki i obligacje korporacyjne, czy też inwestycje grupowe w nieruchomości - wszystkie te opcje można wygodnie porównywać i filtrować w zależności od potrzeb potencjalnych użytkowników.

Dodatkowo, w związku z liczbą ofert i portali, na naszych stronach zamieszczamy informacje dotyczące ryzyka finansowego i danych ekonomicznych, które mogą wspomóc użytkowników w poruszaniu się po rozbudowanym rynku inwestycji społecznościowych. Dodatkowo klienci naszego serwisu mogą skorzystać z instrukcji, które przeprowadzą ich przez proces rejestracji i zakupu konkretnych ofert na platformach docelowych.

My

Grupka entuzjastów, zmęczonych latami pracy w największych światowych korporacjach. W zespole Beanvestora udało nam się idealnie połączyć finansowy profesjonalizm, prawniczą dokładność i programistyczną fantazję. Dzięki takiej mieszance w naszym serwisie możemy dziś zaprezentować najnowsze rozwiązania techniczne oparte na szczegółowej analizie ekonomicznej.

 

 Polskie okno na zagraniczne inwestycje społecznościowe